REVUELE CERAMIDE HYDRATING CLEANSER - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml
  • REVUELE CERAMIDE HYDRATING CLEANSER - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml

REVUELE CERAMIDE HYDRATING CLEANSER - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml

469 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 105454
Достапност: На залиха
Количина:

Нежен, не пенлив чистач за лице и тело, на сува до многу сува кожа. Збогатен со есенцијални церамиди, ги отстранува нечистотиите и вишокот себум, ја хидрира кожата и не ја нарушува нејзината заштитна функција . Без вештачки мириси - одговара и за најчувствителни типови кожа.           

 

Состојки: Water / Aqua, Glycerin, Urea, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Isopropyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Cetearyl Alcohol, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Butylene Glycol, Rice Bran Extract / Oryza Sativa Bran Extract, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Peg-12 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Triacetin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE CERAMIDE HYDRATING CLEANSER - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml Нежен, не пенлив чистач за лице и тело, на сува до многу сува кожа. Збогатен со есенцијални церамиди, ги отстранува нечистотиите и вишокот себум, ја хидрира кожата и не ја нарушува нејзината заштитна функција . Без вештачки мириси - одговара и за најчувствителни типови кожа.              Состојки: Water / Aqua, Glycerin, Urea, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Isoprop.. Category: Product #: 105454 Regular price: 469 ден. 469
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341