Распродадено
REVUELE CERAMIDE MOISTURIZING LOTION - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml
  • REVUELE CERAMIDE MOISTURIZING LOTION - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml

REVUELE CERAMIDE MOISTURIZING LOTION - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml

469 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 105430
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Нежен лосион со лесна и немрсна текстура, за лице и тело. Длабински хидрира и помага да се зајакне заштитната функција на кожата. Збогатен со есенцијални церамиди и хијалуронска киселина, ја одржува кожата влажна и мека во текот на целиот ден. Без вештачки мириси, одговара и за најчувствителна кожа. 

 

Состојки: Water / Aqua, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Ceteareth-20, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Pectin, Arginine, Proline, Serine, Butylene Glycol, Glucose, Carrageenan Extract / Chondrus Crispus Extract, Vitamin E / Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Rice Bran Extract / Oryza Sativa Bran Extract, Dimethicone, Myristyl Myristate, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE CERAMIDE MOISTURIZING LOTION - for DRY to VERY DRY SKIN 250ml Нежен лосион со лесна и немрсна текстура, за лице и тело. Длабински хидрира и помага да се зајакне заштитната функција на кожата. Збогатен со есенцијални церамиди и хијалуронска киселина, ја одржува кожата влажна и мека во текот на целиот ден. Без вештачки мириси, одговара и за најчувствителна кожа.    Состојки: Water / Aqua, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glyceryl S.. Category: Product #: 105430 Regular price: 469 ден. 469
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341