Vegan & Organic Hair Repairing Oil
  • Vegan & Organic Hair Repairing Oil

Vegan & Organic Hair Repairing Oil

352 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101869
Достапност: На залиха
Количина:

Масло за здрав и сјаен изглед на косата, комбинација од масла од: макадамија, моринга и масло од семки од грозје кои длабински ја прихрануваат и зајакнуваат косата, делувајќи од коренот до врвовите на влакното. Маслото од макадамија-и дава сјај и виталност на косата, спречува појава на еликтрицитет, ја прави лесна за чешлање, не остава лепливи траги, а формира заштитен филм околу секое влакно за екстра заштита од надворешни фактори. Моринга масло-изобилува со вит.Ц,Е,Б и олеинска киселина и го поддржува здравиот изглед на косата. Масло од семки од грозје го стимулира растењето на косата и дава мекост и сјај.

Начин на употреба : 

  • Нанесете неколку капки масло, во зависност од должината на косата, од средина до краевите
  • Третманот може да се користи на влажна коса пред сушење со фен или откако косата е целосно сува.

Состав :Cyclopentasiloxane, Caprylic/ Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/ Caprate, Dimenthicone, Vitis Vinifera Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Moringa Oleifer Seed Oil, Tocopheryl Acetate, BHT.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Vegan & Organic Hair Repairing Oil Масло за здрав и сјаен изглед на косата, комбинација од масла од: макадамија, моринга и масло од семки од грозје кои длабински ја прихрануваат и зајакнуваат косата, делувајќи од коренот до врвовите на влакното. Маслото од макадамија-и дава сјај и виталност на косата, спречува појава на еликтрицитет, ја прави лесна за чешлање, не остава лепливи траги, а формира заштитен филм околу секое влакно за е.. Category: Product #: 101869 Regular price: 352 ден. 352
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341