Hada Labo 3d-Lifting Serum-Intensive Sкin Age Repair 50ml

Hada Labo 3d-Lifting Serum-Intensive Sкin Age Repair 50ml

1.169 ден.
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 69245
Достапност: На залиха
Количина:

Серум – подлога кој ги поддржува процесите на обновување на кожата и помага да се врати младешката еластичност и цврстина на кожата.

Формулирана со оригинална мешавина од 4 типа хијалуронска киселина, вклучувајќи ја и најсовремената 3Д ХИЈАЛУРОНСКА киселина, која создава тродимензионална заштитна бариера на кожата + сојини изо-флавоноиди против брчки.

Совршен за кожа во менопауза - 50 мл.

Како се користи: Наутро и навечер нанесете од серумот на лицето, под очите и на вратот, на претходно исчистена кожа. Користете го пред да нанесете крем или самостојно. Совршен како основа за шминка. Се препорачува и за чувствителна кожа.

Состојки: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Poly(C6-12 Olefin), Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Diglycerin, PPG-10 Methyl Glucose Ether, Sorbitan Stearate, PEG-20 Sorbitan Isostearate, Pullulan, Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Methylparaben, Hydrogenated Lecithin, Butylene Glycol, Carbomer, Xanthan Gum, Phytosteryl Macadamiate, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Triethanolamine, Disodium EDTA, Cholesterol, Hydroxyethylcellulose, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Phellodendron Amurense Bark Extract, Hydrolyzed Collagen, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ammonium Acrylates Copolymer, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Elastin, Tetrapeptide-5.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Hada Labo Tokyo Hada Labo 3d-Lifting Serum-Intensive Sкin Age Repair 50ml Серум – подлога кој ги поддржува процесите на обновување на кожата и помага да се врати младешката еластичност и цврстина на кожата. Формулирана со оригинална мешавина од 4 типа хијалуронска киселина, вклучувајќи ја и најсовремената 3Д ХИЈАЛУРОНСКА киселина, која создава тродимензионална заштитна бариера на кожата + сојини изо-флавоноиди против брчки. Совршен за кожа во менопауза - 50 мл. .. Category: Product #: 69245 Regular price: 1.169 ден. 1.169
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341