Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Multi-Revitalizer Hydrogel Day & Night - 50ml

Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Multi-Revitalizer Hydrogel Day & Night - 50ml

1.399 ден.
Шифра на производ: 82404
Достапност: На залиха
Количина:

HADA LABO TOKYO GLOW Ревитализирачки хидрогел со лесна конзистентност на гел, го комбинира совршениот ефект на крем и серум во едно. Погоден за секојдневна употреба, лесниот гел брзо се апсорбира што го прави идеален за помрсни тен.

Благодарение на комбинацијата на нано хијалуронска киселина, макро хијалуронска киселина и специјализирана Транексамична киселина и екстракт од Хатомуги, овој хидрогел ја прави кожата сјајна, прекрасно навлажнета со подобрено отскокнување и еластичност.

Насочувајќи ги темните дамки и нерамномерниот тон на кожата, гел-верзијата е ефикасна во избледување на кафените траги и грозните несовршености. Заедно со патентирана јапонска технологија, 5-те различни типови на хијалуронска киселина обезбедуваат кожата да биде исполнета со влага.

Начин на користење: Нанесете ја количината на боровинка на лицето, вратот и деколтето. Нежно тапкајте додека целосно не се апсорбира.
Нанесете наутро и навечер.

Состојки: 

Tranexamic Acid, Hyaluronic Acid. 

Aqua, Diglycerin, Hydrogenated Poly (C6-12 Olefin), Glycerin, Dipropylene Glycol, Pentylene Glycol, Tranexamic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Limnanthes Alba Seed Oil, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Tocopherol, Carbomer, PEG-20 Sorbitan Isostearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Phenoxyethanol.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Multi-Revitalizer Hydrogel Day & Night - 50ml HADA LABO TOKYO GLOW Ревитализирачки хидрогел со лесна конзистентност на гел, го комбинира совршениот ефект на крем и серум во едно. Погоден за секојдневна употреба, лесниот гел брзо се апсорбира што го прави идеален за помрсни тен. Благодарение на комбинацијата на нано хијалуронска киселина, макро хијалуронска киселина и специјализирана Транексамична киселина и екстракт од Хатомуги, овој хидро.. Category: Product #: 82404 Regular price: 1.399 ден. 1.399
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341