Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Mega Illuminating Moisturizer Cream Day and Night - 50ml

Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Mega Illuminating Moisturizer Cream Day and Night - 50ml

1.399 ден.
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 82398
Достапност: На залиха
Количина:

Богат е со: високо концентрирана микро и макро хијалуронска киселина, транексаминска киселина и глициризинска киселина од сладок корен - комбинација која брзо го изедначува тенот и го редуцира црвенилото. Лесен крем кој и обезбедува на кожата доволна количина на влажност, со што спречува предвремено стареење на кожата, ја смирува и ја прави мазна, цврста а еластична и блескава, ја намалува видливоста на борите и  го одложува појавувањето на првите фини тенки линии. 

Начин на користење: Секое утро и навечер нежно тапкајте по исчистената кожа на лицето и вратот. Совршен како основа.

Состојки: Tranexamic Acid, Vitamin E, Licorice.

Aqua, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Poly (C6-12 Olefin), Pentylene Glycol, Diglycerin, Tranexamic Acid, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipotassium Glycyrrhizate, Limnanthes Alba Seed Oil, Dimethicone, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Sorbitan Isostearate, Carbomer, Tocopherol, Stearyl Alcohol, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Behenyl Alcohol, Phenoxyethanol.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Hada Labo Tokyo Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Mega Illuminating Moisturizer Cream Day and Night - 50ml Богат е со: високо концентрирана микро и макро хијалуронска киселина, транексаминска киселина и глициризинска киселина од сладок корен - комбинација која брзо го изедначува тенот и го редуцира црвенилото. Лесен крем кој и обезбедува на кожата доволна количина на влажност, со што спречува предвремено стареење на кожата, ја смирува и ја прави мазна, цврста а еластична и блескава, ја намалува видливо.. Category: Product #: 82398 Regular price: 1.399 ден. 1.399
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341