HADA LABO - GENTLE HYDRATING CLEANSER 150ml

HADA LABO - GENTLE HYDRATING CLEANSER 150ml

868 ден.
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 44952
Достапност: На залиха
Количина:

Нежeн,кремасто-пенлив, хидратантен чистaч на сите типови кожа, добиен од природни аминокиселини. Ја мие нечистотија-та, маснотиите, а истовремено ја штити кожата и го задржува оптималното хидратантно ниво на кожата на лицето и вратот. Hyaloveil®-P- Специ-јална хијалуронска киселина дизајнирана токму за овој производ, овозможува 2 пати посилна хи-дратација, успешно се лепи на кожата и останува дури и по испирање, со што се зголемува ефикас-носта од хидратирање. Од првата употреба остава чувство на свежа, свилено мазна и здрава кожа. Без мирис, алкохол, парабени, сулфати, бои, са-пуни и минерално масло150 мл

 

Состав : sodium cocoyl glycinate, glycerin, cocamidopropyl betaine, butylene glycol, potassium cocoyl glycinate, hydroxypropyl starch phosphate, decyl glucoside, PEG-400, water, sodium lauroyl aspartate, BHT, citric acid, disodium EDTA, glyceryl stearate SE, hydroxypropyl methylcellulose, hydroxypropyltrimonium hyaluronate, lauric acid, methylisothiazolinone, mica, PEG-32, phenoxyethanol, polyquaternium-7, polyquaternium-52, sodium acetylated hyaluronate, sodium stearoyl glutamate, stearic acid, titanium dioxide

 

Gentle Hydrating Cleanser

 

Gentle Hydrating Cleanser

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Hada Labo Tokyo HADA LABO - GENTLE HYDRATING CLEANSER 150ml Нежeн,кремасто-пенлив, хидратантен чистaч на сите типови кожа, добиен од природни аминокиселини. Ја мие нечистотија-та, маснотиите, а истовремено ја штити кожата и го задржува оптималното хидратантно ниво на кожата на лицето и вратот. Hyaloveil®-P- Специ-јална хијалуронска киселина дизајнирана токму за овој производ, овозможува 2 пати посилна хи-дратација, успешно се лепи на кожата и останува дури.. Category: Product #: 44952 Regular price: 868 ден. 868 Available from: torba.mk