HADA LABO WHITE- ABSOLUTE SMOOTHING & MOISTURISING CREAM DAY&NIGHT 50ml
  • HADA LABO WHITE- ABSOLUTE SMOOTHING & MOISTURISING CREAM DAY&NIGHT 50ml
  • HADA LABO WHITE- ABSOLUTE SMOOTHING & MOISTURISING CREAM DAY&NIGHT 50ml

HADA LABO WHITE- ABSOLUTE SMOOTHING & MOISTURISING CREAM DAY&NIGHT 50ml

1.185 ден.
Потребни наградни поени: 1185
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 44983
Достапност: На залиха
Количина:

ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ

Еден од најдобрите кремови за лице, со мека, лесна текстура со извонредна моќ: интензивно да ја хидратира кожата и да го одржува хидратантниот баланс на совршено ниво во текот на денот, но и во текот на ноќта. Го успорува стареењето на кожата - 50 мл

Состав : Aqua,Glycerin,Dipropylene glycol,Diglycerin,Squalane,Caprylic/Capric Triglyceride,Carbomer,Dimethicone,Peg-20 sorbitan isostearate,Triethanolamine,Stearyl alcohol,Sodium Hyaluronate,Behenyl alcohol,Glyceryl Stearate,Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate,Sodium acetylated hyaluronate,Disodium EDTA,Methylparaben,Propylparaben

Absolute Smoothing & Moisturising Cream Day & Night

One-of-a-kind preparation of light, fluffy consistency and outstanding power. Due to a high concentration of Super Hyaluronic AcidTM, the cream intensely moisturises and smooths the skin, leaving it refreshed, radiant, and unbelievably soft. Slows down ageing processes. 

Suitable for sensitive skin.

Absolute Smoothing & Moisturising Cream Day & Night

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Hada Labo Tokyo HADA LABO WHITE- ABSOLUTE SMOOTHING & MOISTURISING CREAM DAY&NIGHT 50ml ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ Еден од најдобрите кремови за лице, со мека, лесна текстура со извонредна моќ: интензивно да ја хидратир.. Category: Product #: 44983 Regular price: 1.185 ден. 1.185 Available from: torba.mk