HADA LABO RED- ANTI-AGING WRINKLE REDUCER – DAY CREAM 50ml
  • HADA LABO RED- ANTI-AGING WRINKLE REDUCER – DAY CREAM 50ml
  • HADA LABO RED- ANTI-AGING WRINKLE REDUCER – DAY CREAM 50ml

HADA LABO RED- ANTI-AGING WRINKLE REDUCER – DAY CREAM 50ml

1.210 ден.
Потребни наградни поени: 1210
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 45195
Достапност: На залиха
Количина:

ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ

Иновативна дневна крема со супер хијалуронска киселина, која длабински ја хидратира кожата и успешно се бори против стареење на кожата. Засилена со ретинол и колаген за инстантно затегнување и измазнување на кожата и свиленкасто сјајни ефекти - 50 мл

Состав : 

Glycerin, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, PPG-10 Methyl Glucose Ether, Behenyl Alcohol, Limnanthes Alba Seed Oil, Pullulan, Sodium Hyaluronate, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Tocopherol, Hydrolyzed Soy Protein, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Hydrolyzed Collagen, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Zea Mays Oil, Beta-Carotene, Sodium Hyaluronate Crosspolymer.

Anti-Aging Wrinkle Reducer - Day Cream

Advanced anti-wrinkle cream which penetrates the skin within seconds of application and ensures a deep and intense moisturising effect. Contains Retinol and Collagen which firm the skin, improve its elasticity, and reduce wrinkles, lending silky smoothness to the skin.

Suitable for sensitive skin.

Anti-Aging Wrinkle Reducer - Day Cream

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Hada Labo Tokyo HADA LABO RED- ANTI-AGING WRINKLE REDUCER – DAY CREAM 50ml ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ Иновативна дневна крема со супер хијалуронска киселина, која длабински ја хидратира кожата и успешно се .. Category: Product #: 45195 Regular price: 1.210 ден. 1.210 Available from: torba.mk