HADA LABO WHITE- SMOOTHING ANTI-FATIGUE EYE CREAM 15ml
 • HADA LABO WHITE- SMOOTHING ANTI-FATIGUE EYE CREAM 15ml
 • HADA LABO WHITE- SMOOTHING ANTI-FATIGUE EYE CREAM 15ml

HADA LABO WHITE- SMOOTHING ANTI-FATIGUE EYE CREAM 15ml

929 ден.
Потребни наградни поени: 787
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 45003
Достапност: На залиха
Количина:

ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ

Интензивен, хидратантен крем за околу очи, со супер хијалуронска киселина, колаген и екстракти од дрвото Pink Silk. Ја измазнува кожата околу очите, ги намалува брчките, ги елиминира знаците од умор, а кофеинот ги елиминира темните кругови и подочниците- 15 мл

Состав : water, hydroxyethyl urea, butylene glycol, glycerin, pentylene glycol, PEG/PPG/polybutylene glycol-8/5/3 glycerin, squalane, triethylhexanoin, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, mica, agar, albizia julibrissin bark extract [pink silk tree], alpha-glucan, aluminum hydroxide, arginine, caffeine, caprylic/capric triglyceride, citric acid, darutoside, dimethicone, dipropylene glycol, disodium EDTA, glucosyl ceramide, hydrolyzed collagen (marine), hydrolyzed hyaluronic acid, iodopropynyl butylcarbamate, methylisothiazolinone, physalis angulata extract [camapu], silica, sodium acetylated hyaluronate, sodium chloride, sodium citrate, sodium hyaluronate, titanium dioxide, triethyl citrate

Clinical Study

Immediate Results : Eye Contour is refreshed and appears more luminous

Clinically shown to deliver visible results*:

 • In 3 weeks, 78% saw reduction of crow’s feet, fine lines and wrinkles
  Before After
 • In 4 weeks, 91% saw reduction of dark circles
  before-after2

*4 Week Clinical Study – Data on file. Results may vary.

 

Smoothing Anti-Fatigue Eye Cream - Day & Night

Intensely moisturising cream with Super Hyaluronic AcidTM, which reduces wrinkles and signs of tiredness and smooths the skin around the eyes. Contains Collagen and Pink Silk Tree extract which have rejuvenating and firming properties, and Caffeine which eliminates under-eye circles and puffiness.

Suitable for sensitive skin.

Smoothing Anti-Fatigue Eye Cream - Day & Night

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

 • 070 / 244 466
 • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Hada Labo Tokyo HADA LABO WHITE- SMOOTHING ANTI-FATIGUE EYE CREAM 15ml ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ Интензивен, хидратантен крем за околу очи, со супер хијалуронска киселина, колаген и екстракти од дрвото.. Category: Product #: 45003 Regular price: 929 ден. 929 Available from: torba.mk