HADA LABO RED- DEEP WRINKLE CORRECTOR EYE & MOUTH CREAM 15ml
  • HADA LABO RED- DEEP WRINKLE CORRECTOR EYE & MOUTH CREAM 15ml
  • HADA LABO RED- DEEP WRINKLE CORRECTOR EYE & MOUTH CREAM 15ml

HADA LABO RED- DEEP WRINKLE CORRECTOR EYE & MOUTH CREAM 15ml

1.139 ден.
Потребни наградни поени: 1139
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 45218
Достапност: На залиха
Количина:

ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ

Моќен крем за спектакуларни, одма видливи ефекти на измазнување и подкревање на нежната кожа околу очите и устата. Супер хијалуронската киселина, засилена е со колаген и ретинол со што се подобрува структурата на зрелата кожа или кожа што има проблем со еластичноста, независно од годините – 15 мл

Состав : 

Glycerin, Butylene Glycol, Dimethicone, Pentylene Glycol, Squalane, Trehalose, Triethylhexanoin, Caprilic/Capric Triglyceride, Dimethicone Crosspolymer-3, Soja Seed Extract, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Soy Protein, Kjellmaniella Crassifolia Extract, Lonicera Japonica Flower Extract, Pancratium Maritimum Extract, Physalis Angulata Extract, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Tetrapeptide-5, Pullulan, Tocopheryl Acetate.

Deep Wrinkle Corrector Eye & Mouth Area Cream

Powerful repair cream and moisturiser with Super Hyaluronic AcidTM, which reduces even deep, strongly marked wrinkles. Spectacularly smooths and lifts the delicate skin around the eyes and mouth. Contains Collagen and Retinol which firm the skin and help rebuild its structure. 

Suitable for sensitive skin.

Deep Wrinkle Corrector Eye & Mouth Area Cream

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Hada Labo Tokyo HADA LABO RED- DEEP WRINKLE CORRECTOR EYE & MOUTH CREAM 15ml ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ Моќен крем за спектакуларни, одма видливи ефекти на измазнување и подкревање на нежната кожа околу очите.. Category: Product #: 45218 Regular price: 1.139 ден. 1.139 Available from: torba.mk