Распродадено
OXYGEN BUBBLE MASK- REVITALIZING & LIFTING

OXYGEN BUBBLE MASK- REVITALIZING & LIFTING

85 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104709
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Маска за ревитализација на лицето со лифтинг ефекти

Ги измазнува фините линии и брчките, го промовира природното производство на колаген и еластин во кожата, го зацврстува лицето и ја поттикнува регенерацијата на клетките на кожата. Со својот лифтинг ефект, маската ги елиминира знаците на уморна кожа и помага кожата да изгледа значително помладо.


Пена со микро-пилинг ефект се формира веднаш по контакт со воздух.
• Argatensyl™ е протеин со висока молекуларна тежина добиен од семето на дрвото Арган. Тоа помага да се регулира процесот на обновување на клетките на кожата.
• АХА-овошните киселини помагаат да се неутрализираат слободните радикали, да се успори процесот на стареење и да се зголеми производството на колаген.

Начин на користење: Нанесете ја маската на чисто, влажно лице со лесни движења на масажа, избегнувајќи го пределот околу очите. По 5-7 минути исплакнете темелно со топла вода.

Внимание: Користете ја маската 1-2 пати неделно. Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт, исплакнете темелно со многу вода. Не ја користете маската на оштетена/иритирана кожа. Можна е индивидуална нетолеранција на производот.

СоставWater / Aqua, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Perfluorobutylether, Methyl Perfluoroisobutylether, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Argan Kernel Extract / Argania Spinosa Kernel Extract (and) Sodium Cocoyl Glutamate, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Disodium EDTA, Red Dye / CI 18050.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele OXYGEN BUBBLE MASK- REVITALIZING & LIFTING Маска за ревитализација на лицето со лифтинг ефекти Ги измазнува фините линии и брчките, го промовира природното производство на колаген и еластин во кожата, го зацврстува лицето и ја поттикнува регенерацијата на клетките на кожата. Со својот лифтинг ефект, маската ги елиминира знаците на уморна кожа и помага кожата да изгледа значително помладо. Пена со микро-пилинг ефект се формира ведна.. Category: Product #: 104709 Regular price: 85 ден. 85
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341