Распродадено
OXYGEN BUBBLE MASK - FACE CARE MASK AND MATTE EFFECT
  • OXYGEN BUBBLE MASK - FACE CARE MASK AND MATTE EFFECT

OXYGEN BUBBLE MASK - FACE CARE MASK AND MATTE EFFECT

85 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104693
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Маска за чистење на лицето со матирачки ефект -

Значително ја подобрува состојбата на уморна/досадна кожа. Ги зајакнува и зголемува заштитните функции на кожата, давајќи свежо и удобно чувство. Маската длабоко ја навлажнува кожата, промовира регенерација на клетките и помага да се елиминира масниот сјај.


Пена со микро-пилинг ефект се формира веднаш по контакт со воздух.
• Екстрактот од алое длабоко ја навлажнува и ја подобрува еластичноста на кожата
• Биолин е растителен пребиотик кој ја враќа природната рамнотежа на кожата. Ефикасно се бори против нечистотиите, ја омекнува и ја храни кожата; помага да се елиминираат токсините.

Начин на користење: Нанесете ја маската на чисто, влажно лице со лесни движења на масажа, избегнувајќи го пределот околу очите. По 5-7 минути исплакнете темелно со топла вода.

Внимание: Користете ја маската 1-2 пати неделно. Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт, исплакнете темелно со многу вода. Не ја користете маската на оштетена/иритирана кожа. Можна е индивидуална нетолеранција на производот.

СоставWater / Aqua, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Perfluorobutylether, Methyl Perfluoroisobutylether, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Aloe Vera Leaf Extract / Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA, Brilliant Blue / CI 42090, Tartrazine / CI 19140.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele OXYGEN BUBBLE MASK - FACE CARE MASK AND MATTE EFFECT Маска за чистење на лицето со матирачки ефект - Значително ја подобрува состојбата на уморна/досадна кожа. Ги зајакнува и зголемува заштитните функции на кожата, давајќи свежо и удобно чувство. Маската длабоко ја навлажнува кожата, промовира регенерација на клетките и помага да се елиминира масниот сјај. Пена со микро-пилинг ефект се формира веднаш по контакт со воздух. • Екстрактот од ал.. Category: Product #: 104693 Regular price: 85 ден. 85
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341