Распродадено
OXYGEN BUBBLE MASK- SMOOTHING & REFRESHING 15ml

OXYGEN BUBBLE MASK- SMOOTHING & REFRESHING 15ml

85 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104716
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Маска за измазнување и освежување на лицето

Ја подобрува состојбата на кожата и ѝ дава свеж и здрав изглед. Веднаш и ефикасно, маската помага да се отстранат знаците на уморна кожа, го стимулира обновувањето на клетките, длабоко ја навлажнува и ја оживува кожата.

Пена со микро-пилинг ефект се формира веднаш по контакт со воздух.

• Hydromanil™ формира затегнувачка фолија на површината на кожата, која дава непосреден и долготрајен ефект на кревање.
• Еластинот ја остава кожата мазна и мека додека го одржува нивото на хидратација и ја негува кожата.

Начин на користење: Нанесете ја маската на чисто, влажно лице со лесни движења на масажа, избегнувајќи го пределот околу очите. По 5-7 минути исплакнете темелно со топла вода.

Внимание: Користете ја маската 1-2 пати неделно. Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт, исплакнете темелно со многу вода. Не ја користете маската на оштетена/ иритирана кожа. Можна е индивидуална нетолеранција на производот.

СоставWater / Aqua, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Perfluorobutylether, Methyl Perfluoroisobutylether, Hydrolyzed Tara Gum / Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Tara Gum / Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Hydrolyzed Elastin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA, Menthol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Brilliant Blue / CI 42090.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele OXYGEN BUBBLE MASK- SMOOTHING & REFRESHING 15ml Маска за измазнување и освежување на лицето Ја подобрува состојбата на кожата и ѝ дава свеж и здрав изглед. Веднаш и ефикасно, маската помага да се отстранат знаците на уморна кожа, го стимулира обновувањето на клетките, длабоко ја навлажнува и ја оживува кожата. Пена со микро-пилинг ефект се формира веднаш по контакт со воздух. • Hydromanil™ формира затегнувачка фолија на површината на к.. Category: Product #: 104716 Regular price: 85 ден. 85
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341