Распродадено
Papaya Face Wash 250 ml

Papaya Face Wash 250 ml

118 ден.296 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104235
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Гел за  миење на лицето со проблематична кожа. Длабински ја чисти кожата, не ја суши, а папаја екстрактите и БХА киселините превентивно спречуваат појава на мозолчиња и дамки.

Нанесете на влажна кожа на лице наутро/навечер, и исплакнете. Избегнувајте контакт со очите! Во случај производот да влезе во очите, исплакнете темелно со вода. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиWater / Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauroyl Methyl Glucamide, Coco-Glucoside, Cocamide DEA, Polyquaternium-7, Glycerin, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Sodium Salicylate, Provitamin B5 / Panthenol, Fragrance / Parfum, Phenoxyethanol, Papaya Extract / Carica Papaya Extract, Citric Acid, Acid Red 33 / CI 17200, Tartrazine / CI 19140

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: papaya, face, wash
Revuele Papaya Face Wash 250 ml Гел за  миење на лицето со проблематична кожа. Длабински ја чисти кожата, не ја суши, а папаја екстрактите и БХА киселините превентивно спречуваат појава на мозолчиња и дамки. Нанесете на влажна кожа на лице наутро/навечер, и исплакнете. Избегнувајте контакт со очите! Во случај производот да влезе во очите, исплакнете темелно со вода.  Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која бил.. Category: Product #: 104235 Regular price: 118 ден. 296
118
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341