Пена за чистење на лицето од камилица 150ml

Пена за чистење на лицето од камилица 150ml

335 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 901987
Достапност: На залиха
Количина:

НЕЖНА ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ со екстракт од камилица. Обезбедува длабинско чистење, темелно ја отстранува шминката и нечистотиите. Благодарение на активните состојки, пената има смирувачко, хранливо и освежувачко дејство. Екстрактот од камилица ја навлажнува, храни и омекнува кожата. Пената содржи благи состојки за чистење кои ја навлажнуваат и одржуваат хидролипидната рамнотежа на кожата, ја подобруваат еластичноста, давајќи ѝ на кожата чувство на удобност и свежина. 

  • Нанесете од пената на влажна кожа на лицето, масирајте со лесни движења, а потоа исплакнете го лицето со топла вода

​Состав : Water / Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Laureth-5 Carboxylate, Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Phenoxyethanol, Provitamin B5 / Panthenol, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Пена за чистење на лицето од камилица 150ml НЕЖНА ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ со екстракт од камилица. Обезбедува длабинско чистење, темелно ја отстранува шминката и нечистотиите. Благодарение на активните состојки, пената има смирувачко, хранливо и освежувачко дејство. Екстрактот од камилица ја навлажнува, храни и омекнува кожата. Пената содржи благи состојки за чистење кои ја навлажнуваат и одржуваат хидролипидната рамнотежа на кожата, ја подобр.. Category: Product #: 901987 Regular price: 335 ден. 335
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341