Распродадено
REVUELE CLAY MASK WITH BAMBOO CHARCOAL & ZINC 80ml
  • REVUELE CLAY MASK WITH BAMBOO CHARCOAL & ZINC 80ml

REVUELE CLAY MASK WITH BAMBOO CHARCOAL & ZINC 80ml

110 ден.275 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104075
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Маска за лице специјално дизајнирана да помогне да се отстранат нечистотиите и вишокот маснотии, оставајќи ја кожата чиста и освежена. Глината и цинк оксидот ги извлекуваат токсините од кожата, помагаат да се балансира производството на себум и да се спречи сувоста на кожата.

СостојкиWater / Aqua, Palm Oil / Elaeis Guineensis Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Clay / Kaolin, Glyceryl Stearate, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Charcoal Powder / Activated Carbon, Glycerin, Zinc Oxide, Aloe Vera Extract / Aloe Barbadensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Fragrance / Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate Octadecyl Di-t-butyl-4-hydroxyhydrocinnamate, Red Dye / CI 16185, Tartrazine / CI 19140, Black Dye / CI 28440, Acid Blue 3 / CI 42051.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE CLAY MASK WITH BAMBOO CHARCOAL & ZINC 80ml Маска за лице специјално дизајнирана да помогне да се отстранат нечистотиите и вишокот маснотии, оставајќи ја кожата чиста и освежена. Глината и цинк оксидот ги извлекуваат токсините од кожата, помагаат да се балансира производството на себум и да се спречи сувоста на кожата. Состојки: Water / Aqua, Palm Oil / Elaeis Guineensis Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Clay / Kaolin, Glyceryl Stearate, Min.. Category: Product #: 104075 Regular price: 110 ден. 275
110
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341