Распродадено
REVUELE CERAMIDE RESTORATIVE HAND CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 80 ml
  • REVUELE CERAMIDE RESTORATIVE HAND CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 80 ml

REVUELE CERAMIDE RESTORATIVE HAND CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 80 ml

295 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 105485
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Брзо апсорбирачки и нелеплив крем за раце, за ефикасна хидратација и зајакнување на заштитната-бариерна функција на кожата. Збогатен со есенцијални церамиди и хијалуронска киселина, делува кон намалување на сувоста на кожата на рацете а истовремено ја омекнува и зацврстува. Без вештачки мириси, одговара на најчувствителна кожа.

Состојки: Water / Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Butylene Glycol, Rice Bran Extract / Oryza Sativa Bran Extract, Petroleum Jelly / Petrolatum, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Pectin, Arginine, Proline, Serine, Glucose, Carrageenan Extract / Chondrus Crispus Extract, Vitamin E / Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Myristyl Myristate, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE CERAMIDE RESTORATIVE HAND CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 80 ml Брзо апсорбирачки и нелеплив крем за раце, за ефикасна хидратација и зајакнување на заштитната-бариерна функција на кожата. Збогатен со есенцијални церамиди и хијалуронска киселина, делува кон намалување на сувоста на кожата на рацете а истовремено ја омекнува и зацврстува. Без вештачки мириси, одговара на најчувствителна кожа. Состојки: Water / Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Mineral Oil .. Category: Product #: 105485 Regular price: 295 ден. 295
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341