REVUELE BIOACTIVE COLLAGEN & ELASTIN Line Filler Day Cream 50ml

REVUELE BIOACTIVE COLLAGEN & ELASTIN Line Filler Day Cream 50ml

284 ден.
Потребни наградни поени: 228
Производител: Revuele
Шифра на производ: 903363
Достапност: На залиха
Количина:

Дневен крем збогатен со колаген и еластин + органски фосфолипиди, млечни липиди, церамиди за подубрување на тонусот на мускулите на лицето и вратот, како и за намалување на борите

Крем кој ја заштитува и подигнува кожата, има богата текстура и ефект на полнење на брчки. Овозможува визуелно корегирање и намалување на длабочината на брчките, создавајќи ефект на рамномерна мазна кожа веднаш по апликацијата. Комплексот на растителните фосфолипиди двојно ја зголемува количината на произведена хијалуронска киселина која ја подмладува кожата со мазнење на брчките. Освен тоа, линоленската киселина од фосфолипидите длабоко продира во кожата и може да делува на промовирање и зајакнувањето на природната бариера, враќање на затегнатоста и тонусот на кожата кои биле изгубени во текот на годините. Колагенот и еластинот ги штитат епидермалните матични клетки од губење на нивната еластичност и им овозможува да го зачуваат својот капацитет за саморегенерација, што ја продолжува природната младост и убавината на вашата кожа.

Наменет за возраст над 35 години..

СостојкиAqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Dimethicone, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Elastin, Milk Lipids, Ceramide, Phytosphingosine, Disodium Phosphate, Phenoxyethanol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Lactic Acid, Chlorhexidine Digluconate, Tocopheryl Acetate, Bht.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE BIOACTIVE COLLAGEN & ELASTIN Line Filler Day Cream 50ml Дневен крем збогатен со колаген и еластин + органски фосфолипиди, млечни липиди, церамиди за подубрување на тонусот на мускулите на лицето и вратот, како и за намалување на борите Крем кој ја заштитува и подигнува кожата, има богата текстура и ефект на полнење на брчки. Овозможува визуелно корегирање и намалување на длабочината на брчките, создавајќи ефект на рамномерна мазна кожа веднаш по апл.. Category: Product #: 903363 Regular price: 284 ден. 284
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341