REVUELE PANTHENOL FOAM - ПЕНА СО ПАНТЕНОЛ 150ml

REVUELE PANTHENOL FOAM - ПЕНА СО ПАНТЕНОЛ 150ml

160 ден.399 ден.
Потребни наградни поени: 314
Производител: Revuele
Шифра на производ: 901925
Достапност: На залиха
Количина:

Пена со ПАНТЕНОЛ против сите видови изгореници,збогатен со вит.А,Е,Ф,екстракти од алое вера и бизболол

 

Производот ја промовира регенерацијата на ткивата, има антиинфламаторно и метаболичко дејство. 
Основна компонента на производот е Декспантенол (Д-пантенол). Оваа состојка брзо се апсорбира во клетките на кожата и се претвора во пантотенска киселина, која е составен дел на коензимот А и игра важна улога во формирањето и лекувањето на повредената кожа. Д-пантенолот помага во зајакнување на колагенските влакна, промовира активна регенерација на кожата и го нормализира клеточниот метаболизам.

Бизабололот содржан во оваа пена е природна состојка произведена со дестилација на есенцијално масло од кандеја без употреба на хемикалии. 
Таа има антибактериски, антимикробни, антифунгални својства, дава еластичност на кожата и обезбедува регенерација на клетките.

Како резултат на извлекувањето на Алое Вера и Клендин, пената активно ги обновува оштетените области на епидермисот, брзо ја смирува и интензивно ја регенерира кожата.

Витамини А, Е и F во составот, придонесуваат за сигурна заштита од антиоксиданси, додека ја тонираат и омекнуваат кожата.

Пената е лесна за аплицирање, брзо се апсорбира и не остава остатоци на облека.

 

Состојки: Aqua, D-Panthenol, Glycerin, Betaine, Aloe Barbadensis Extract, Chelidonium Majus Extract, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-7, Phenoxyethanol, Parfum, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Bisabolol, Disodium Edta, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE PANTHENOL FOAM - ПЕНА СО ПАНТЕНОЛ 150ml Пена со ПАНТЕНОЛ против сите видови изгореници,збогатен со вит.А,Е,Ф,екстракти од алое вера и бизболол   Производот ја промовира регенерацијата на ткивата, има антиинфламаторно и метаболичко дејство.  Основна компонента на производот е Декспантенол (Д-пантенол). Оваа состојка брзо се апсорбира во клетките на кожата и се претвора во пантотенска киселина, која е составен дел на коензимот А и .. Category: Product #: 901925 Regular price: 160 ден. 399
160
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341