Arnica gel with Horse Chestnut Extract - Гел за нега со екстракти од арника и див костен 50g

Arnica gel with Horse Chestnut Extract - Гел за нега со екстракти од арника и див костен 50g

272 ден.679 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 35705
Достапност: На залиха
Количина:

Гел за нега на кожа со модринки, отоци и проширени капилари - Совршена комбинација од 5% екстракти од арника и 5% екстракт од див костен. Има смирувачки ефект на кожата.

Начин на употреба: Нанесете го директно на кожата, нежно размачкајте и оставете додека не се апсорбира целосно. Може да се користи 3-4 пати на ден, во зависност од потребите. Не користете на оштетена или иритирана кожа. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Состојки: Aqua, Propylene Glycol, Arnica Montana Flower Extract, Aesculus Hippocastanum Bark Extract, Glycerin, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Arnica gel with Horse Chestnut Extract - Гел за нега со екстракти од арника и див костен 50g Гел за нега на кожа со модринки, отоци и проширени капилари - Совршена комбинација од 5% екстракти од арника и 5% екстракт од див костен. Има смирувачки ефект на кожата. Начин на употреба: Нанесете го директно на кожата, нежно размачкајте и оставете додека не се апсорбира целосно. Може да се користи 3-4 пати на ден, во зависност од потребите. Не користете на оштетена или иритирана кожа. Да се ч.. Category: Product #: 35705 Regular price: 272 ден. 679
272
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341