REVUELE THERMO ACTIVE COMPLEX Hair Loss Prevention 8 x 5 ml, 8 pcs

REVUELE THERMO ACTIVE COMPLEX Hair Loss Prevention 8 x 5 ml, 8 pcs

311 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 103610
Достапност: На залиха
Количина:

 ТЕРМО-АКТИВЕН КОМПЛЕКС ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА. Збогатен со екстракт од лути “чили” пиперчиња кои имаат стимулирачки ефект директно во фоликулата на влакното, снабдувајќи го со хранливи компоненети кои превентивно делуваат против опаѓање. Комбинацијата од амино киселини, растителни екстракти, кератин,ниацин и биотен даваат енергија на косата, ја зајакнуваат,ја прават мазна и сјајна, а истовремено ја штитат и неа и скалпот од надворешните згадувачи.

ОПИС 

Збогатено со екстракт од црвена лута пиперка, кој има стимулирачки ефект врз фоликулите на косата, им обезбедува хранливи материи и помага во спречување на опаѓање на косата. Комбинација од амино киселини, растителни екстракти и кератин го прави овој производ одличен во зајакнување на косата, оставајќи ја мазна и сјајна. Додека ја подобруваат отпорноста на косата кон надворешни фактори, овие ампули имаат за цел и слабеење, губење на волумен и кревкост.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ?  

Нанесете една ампула со нежни движења на масажа на скалпот. Оставете да делува 30-40 минути, а потоа измијте ја косата со вашиот секојдневен шампон. За најдобри резултати, користете 1-2 пати неделно за 2-3 месеци. Чувството на топлина и / или пецкање е нормално.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE THERMO ACTIVE COMPLEX Hair Loss Prevention 8 x 5 ml, 8 pcs  ТЕРМО-АКТИВЕН КОМПЛЕКС ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА. Збогатен со екстракт од лути “чили” пиперчиња кои имаат стимулирачки ефект директно во фоликулата на влакното, снабдувајќи го со хранливи компоненети кои превентивно делуваат против опаѓање. Комбинацијата од амино киселини, растителни екстракти, кератин,ниацин и биотен даваат енергија на косата, ја зајакнуваат,ја прават мазна и сјајна, а истовремен.. Category: Product #: 103610 Regular price: 311 ден. 311
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341