Распродадено
REVUELE THERMO ACTIVE COMPLEX Hair Repair and Growth 8 x 5 ml, 8 pcs

REVUELE THERMO ACTIVE COMPLEX Hair Repair and Growth 8 x 5 ml, 8 pcs

146 ден.366 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 103603
Достапност: In Stock
Количина:

ТЕРМО-АКИВЕН КОМПЛЕКС ЗА СТИМУЛИРАЊЕ НА РАСТЕЊЕТО НА КОСАТА Доминантниот екстракт од лути “чили” пиперчиња помага да се елиминира вишокот себум од скалпот и го стимулира  расте-њето на косата. Дополнителните 15 растителни екстракти ви-тамини и минерали ја прават оваа ампула незамен лива за зајакнување на косата и подобрување на состојбата на оштетената коса.

ОПИС
Збогатен со црвен екстракт од лута пиперка, кој помага да се отстрани вишокот на себум од скалпот и го стимулира процесот на раст на косата. Поради 15 растителни екстракти, витамини и минерали, овој производ ја зајакнува и враќа оштетената коса.
 
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ?  
Нанесете една ампула со нежни движења на масажа на скалпот. Оставете да делува 30-40 минути, а потоа измијте ја косата со вашиот секојдневен шампон. За најдобри резултати, користете 1-2 пати неделно за 2-3 месеци. Чувството на топлина и / или пецкање е нормално
 
СОСТОЈКИWater / Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Propanediol, Arginine, Lactic Acid, Soybean Germ Extract / Glycine Soja Germ Extract, Wheat Germ Extract / Triticum Vulgare Germ Extract, Baikal Skullcap Root Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract, Caffeine, Vitamin B3 / Niacinamide, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE THERMO ACTIVE COMPLEX Hair Repair and Growth 8 x 5 ml, 8 pcs ТЕРМО-АКИВЕН КОМПЛЕКС ЗА СТИМУЛИРАЊЕ НА РАСТЕЊЕТО НА КОСАТА Доминантниот екстракт од лути “чили” пиперчиња помага да се елиминира вишокот себум од скалпот и го стимулира  расте-њето на косата. Дополнителните 15 растителни екстракти ви-тамини и минерали ја прават оваа ампула незамен лива за зајакнување на косата и подобрување на состојбата на оштетената коса. ОПИС Збогатен со црвен екстракт о.. Category: Product #: 103603 Regular price: 146 ден. 366
146
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341