Сет за кожа подложна на акни
  • Сет за кожа подложна на акни
  • Сет за кожа подложна на акни
  • Сет за кожа подложна на акни

Сет за кожа подложна на акни

957 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101902
Достапност: На залиха
Количина:

Прв чекор – Длабинско чистење

Во вечерните часови, неколку пати неделно – откако нежно ќе ја исчистите кожата и ќе за исушите со тапкање, направете хемиски пилинг со REVOX B77 JUST Salicylic Acid.

Резултат: Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, како и вишокот на себум. Ги намалува порите, го подобрува тенот како и целокупната свежина на кожата.

 

Втор чекор – затегнување

Откако длабински ќе го исчистите лицето, и ќе го исушите со тапкање време е да нанесете REVOX B77 JUST Peptides 10%.

Резултат: Бидејќи производот има позитивен ефект врз брчките, веднаш ќе забележите затегнатост на кожата, а со време и видливо намалување на брчките.

 

Трет чекор – Зајакнување и заштита

Следно, време да и дадете на вашата кожа малку витамини, имено Б3 – со REVOX B77 JUST Niacinamide 10%. Нежно вмасирајте го на вашето лице за да помогнете да се зголеми нивото на влажност и да ја зајакнете кожата.

Резултат: Со време, вашата кожа ќе изгледа помазна и поздрава, и недостатоците ќе бидат видливо намалени.

 

НАПОМЕНА: Можна е нетолеранција на производот. Ве молиме внимателно прочитајте ги упатствата и придржувајте се до истите.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX Сет за кожа подложна на акни Прв чекор – Длабинско чистење Во вечерните часови, неколку пати неделно – откако нежно ќе ја исчистите кожата и ќе за исушите со тапкање, направете хемиски пилинг со REVOX B77 JUST Salicylic Acid. Резултат: Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, како и вишокот на себум. Ги намалува порите, го подобрува тенот како и целокупната свежина на кожата.   Втор чекор – затегнува.. Category: Product #: 101902 Regular price: 957 ден. 957 Available from: torba.mk