Сет за кожа со знаци на пигментација
  • Сет за кожа со знаци на пигментација
  • Сет за кожа со знаци на пигментација
  • Сет за кожа со знаци на пигментација

Сет за кожа со знаци на пигментација

957 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101901
Достапност: На залиха
Количина:

REVOX  Just Coenzyme Q10 30мл Серум против стареење на кожата на лицето Коензим Q10 е природно соединение во нашата кожа што го забавува процесот на стареење, ја зголемува клеточната енергија и ја штити кожата од слободни радикали. Q10 помага во намалувањето на изразеноста на брчките, како и нивната бројност, делува врз целокупниот негативен ефект на стареење на кожата и може дури и да го спречи опаѓањето на нивото на колаген во кожата, со што ја прави кожата поцврста и поеластична.

REVOX  Just Vitamin C 20% 30млАнтиоксидантен ревитализирачки серум на витамин Ц обезбедува заштита на кожата на лицето од слободните радикали од загадувањето на животната средина. Има позитивен ефект врз синтезата на колагенот, го освежува тенот, ги ублажува ефектите од хиперпигментација и спречува синтеза на меланин. Серумот е збогатен со екстракти од алое и зелен чај кои имаат смирувачки ефект врз кожата на лицето.

REVOX  Just Blend Oil 30ml Комбинација од природни масла Нежен серум за лице - мешавина масло од сладок бадем,  од семки од грозје, масло од арган и јојоба кое ја храни кожата и ја прави здрава и светли. Лесната формула овозможува брза и лесна апсорпција, обезбедува антиоксидантна заштита, хидратација и обновување на природниот изглед на кожата. Успешно делува на различни ” дефекти” на кожата, спречува дехидрација и појава на знаци на иритација

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX Сет за кожа со знаци на пигментација REVOX  Just Coenzyme Q10 30мл Серум против стареење на кожата на лицето Коензим Q10 е природно соединение во нашата кожа што го забавува процесот на стареење, ја зголемува клеточната енергија и ја штити кожата од слободни радикали. Q10 помага во намалувањето на изразеноста на брчките, како и нивната бројност, делува врз целокупниот негативен ефект на стареење на кожата и може дури и да го спречи о.. Category: Product #: 101901 Regular price: 957 ден. 957 Available from: torba.mk