Влажни шамивчиња Wet wipes MAKE-UP REMOVER I LOVE MY SKIN

Влажни шамивчиња Wet wipes MAKE-UP REMOVER I LOVE MY SKIN

59 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 901253
Достапност: На залиха
Количина:

Влажни шамивчиња со ТЕРМАЛНА ВОДА И МОРСКИ МИНЕРАЛИ за длабинско, темелно чистење, хидратација и ревитализација  на кожата на лицето, без да ги затвори порите. За комплетно отстранување на шминката, како и сите други нечистотии, од лицето, очите и усните. Без алкохол, масла, сапуни, минерали и вештачки обојувачи, одговара на сите типови кожа

Не содржи парабени, силикони, вештачки бои, минерални масла, алкохол и сапун.

Хипоалергичната формула го намалува ризикот од алергиски реакции.

 

Состав : Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Thermal Water, Sea Salt, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Влажни шамивчиња Wet wipes MAKE-UP REMOVER I LOVE MY SKIN Влажни шамивчиња со ТЕРМАЛНА ВОДА И МОРСКИ МИНЕРАЛИ за длабинско, темелно чистење, хидратација и ревитализација  на кожата на лицето, без да ги затвори порите. За комплетно отстранување на шминката, како и сите други нечистотии, од лицето, очите и усните. Без алкохол, масла, сапуни, минерали и вештачки обојувачи, одговара на сите типови кожа Не содржи парабени, силикони, вештачки бои, минерални.. Category: Product #: 901253 Regular price: 59 ден. 59 Available from: torba.mk