Пена за чистење на лицето од камилица REVUELE Dr. Richards 150ml

Пена за чистење на лицето од камилица REVUELE Dr. Richards 150ml

335 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 901987
Достапност: На залиха
Количина:

ВОЗДУШЕСТА ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ со природни зеленчукови екстракти за секојдневно нежно миење на кожата на лицето, за целосно отстранување на сите видови нечистотии и остатоци од шминка. Доминантна состојка- сок од КРАСТАВИЦА -која ќе обезбеди комплетна хидратација на кожата, ќе го подобри тонусот на мускулатурата на лицето, ќе ја освежи и омекне кожата и ќе и даде на кожата прозрачен, здрав сјај. Внимателно одбраните состојки во пената, не ја пореметуваат природната заштитна функција на кожата, не оставаат непријатно чувство на затегнатост и не ја сушат кожата, туку одлично ја припремаат за понатамошниот процес на негување. 

  • Нанесете од пената на влажна кожа на лицето, масирајте со лесни движења, а потоа исплакнете го лицето со топла вода

​Состав : Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocomidoprpyl Betaine, Glycerin, Sodium Laureth-5 Carboxylate, Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Chamomila Recutita (Matricaria) Extract, Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS