Интензивен серум за хидратација на лицето REVUELE Hydra Therapy 25ml
  • Интензивен серум за хидратација на лицето REVUELE Hydra Therapy 25ml

Интензивен серум за хидратација на лицето REVUELE Hydra Therapy 25ml

288 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100282
Достапност: На залиха
Количина:

ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН СРУМ-ЕЛИКСИР ЗА ЛИЦЕ за обновување и одржување на природниот хидро баланс на кожата на лицето, кој се менува под дејство на загадување, стрес, студ како и др. надворешни фактори. 24 часовна хидратација со што делува на видливоста и длабочината на борите и ја прави кожата мазна и мека. Делува на сите слоеви на кожата, а не остава чувство на тежина и оптеретеност. Совршената комбинација од хидроманил + хијалуронска киселина + АХА и БХА киселини, не само што го нормализира и одржува природниот хидро баланс на кожата на лицето, ја прави кожата поцврста и посјајна, туку и формира дополнителен заштитен филм врз кожата, со што спречува брзо губење на водата од клетките

  • Нанесете 3-5 капки серум на чиста и сува кожа
  • Нежно масирајте додека не се апсорбираат целосно
  • Серумот може да се користи сам или во комбинација со креми за HYDRA THERAPY 
  • Може да се користи наутро и навечер

 Употреба: ден ноќ 

 

​Состав : Aqua, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Hydrolized Ceasalpinia, Spinosa Gum, Caesalinia Spinosa Gum, Betaine, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Xanthan Gum, Pyrus Malius (Apple)Juice, Citrus Aurantifolia (Lime) Juice, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Juice, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Potassium Hydroxde

 

 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Интензивен серум за хидратација на лицето REVUELE Hydra Therapy 25ml ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН СРУМ-ЕЛИКСИР ЗА ЛИЦЕ за обновување и одржување на природниот хидро баланс на кожата на лицето, кој се менува под дејство на загадување, стрес, студ како и др. надворешни фактори. 24 часовна хидратација со што делува на видливоста и длабочината на борите и ја прави кожата мазна и мека. Делува на сите слоеви на кожата, а не остава чувство на тежина и оптеретеност. Совршената к.. Category: Product #: 100282 Regular price: 288 ден. 288 Available from: torba.mk