Маска за интензивна хидратација и подмладување на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 150ml
  • Маска за интензивна хидратација и подмладување на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 150ml

Маска за интензивна хидратација и подмладување на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 150ml

205 ден.295 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100251
Достапност: На залиха
Количина:

МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА, ја обновува дехидрираната кожа, го намалува и елиминира чувството на затегнатост и умор, спречува појава на црвенило и перутање на епидермалниот слој. Комбинацијата од хидроманил и бетаин,овозможува одлична заштита на кожата од екстремни температури-високи/ниски, како други надворешни фактори, но и стрес, и ѝ го враќа на кожата младешкиот изглед со здрав сјај

  • Нанесете подебел слој од маската на чиста и сува кожа
  • Избегнувајте ја регијата околу очите
  • Рамномерно нанесете ја маската  на лицето
  • Оставете да делува 15 минути
  • Потоа исплакнете го лицето темелно со млака вода 

​Состав : Aqua, Glycerin, Betain, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia, Spinosa Gum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Disodium EDTA, CL 61585, Hexyl Cinnamal

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Маска за интензивна хидратација и подмладување на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 150ml МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА, ја обновува дехидрираната кожа, го намалува и елиминира чувството на затегнатост и умор, спречува појава на црвенило и перутање на епидермалниот слој. Комбинацијата од хидроманил и бетаин,овозможува одлична заштита на кожата од екстремни температури-високи/ниски, како други надворешни фактори, но и стрес, и ѝ го враќа на кожата младешкиот изглед со здрав сј.. Category: Product #: 100251 Regular price: 205 ден. 205 Available from: torba.mk