Дневна крема за интензивна хидратација на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 50ml
  • Дневна крема за интензивна хидратација на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 50ml

Дневна крема за интензивна хидратација на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 50ml

298 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100305
Достапност: На залиха
Количина:

ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ  ДЕН, со SPF15, УВ филтри кои ја заштитуваат кожата од УВ зраците и спречуваат предвремено стареење на кожата. Комбинација од хидроманил кој го зголемува нивото на колаген + шеа путер кој изобилува со провитамин А и витамин Е и овозможуваат моќна УВА/УВБ заштита, ја штитат кожата од надворешните влијанија, спречуваат сушење, ја одржуват/враќаат влажноста на кожата и ја прават кожата кадифено мека.

Одговара на сите типови кожа, а особено на сува и зрела кожа. Лесна текстура, без мрсни траги ЗА ЛИЦЕ, ВРАТ И ДЕКОЛТЕ

Употреба: ден   

  • На чисто и суво лице, нанесувајте мала количина крем на лицето, вратот и деколтето секое утро
  • Избегнувајте го регионот околу очите
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Пред да нанесете шминка, оставете го кремот на лицето 5 минути додека не се апсорбира целосно

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Octocrylene, Glycerin, Glyceryl Stearate, Polysorbate-20, Cyclopentasiloxane, Ceteareth-20, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia Spinosa Gum, Phenoxyethanol, Butyrospermum Pakii (Shea) Butter, Titanium Dioxide, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Disodim EDTA, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, BHT, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Дневна крема за интензивна хидратација на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 50ml ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ  ДЕН, со SPF15, УВ филтри кои ја заштитуваат кожата од УВ зраците и спречуваат предвремено стареење на кожата. Комбинација од хидроманил кој го зголемува нивото на колаген + шеа путер кој изобилува со провитамин А и витамин Е и овозможуваат моќна УВА/УВБ заштита, ја штитат кожата од надворешните влијанија, спречуваат сушење, ја одржуват/враќаат влажноста на кожа.. Category: Product #: 100305 Regular price: 298 ден. 298 Available from: torba.mk