Распродадено
Kiwi Age-Defying Face Wash 250ml

Kiwi Age-Defying Face Wash 250ml

118 ден.296 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104198
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Гел за миење на лицето, за зрела кожа. Нежно ја чисти кожата, не ја суши, а комбинацијата од  киви екстракти и Алое вера ја смирува и подмладува зрелата кожата.

Нанесете на влажна кожа на лице наутро/навечер, и исплакнете. Избегнувајте контакт со очите! Во случај производот да влезе во очите, исплакнете темелно со вода. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиAqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauroyl Methyl Glucamide, Coco-Glucoside, Cocamide Dea, Polyquaternium-7, Glycerin, Aloe Barbadensis Extract, Actinidia Chinensis Fruit Extract, Butylene Glycol, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Provitamin B5/Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 19140, CI 42090, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: kiwi, face, wash
Revuele Kiwi Age-Defying Face Wash 250ml Гел за миење на лицето, за зрела кожа. Нежно ја чисти кожата, не ја суши, а комбинацијата од  киви екстракти и Алое вера ја смирува и подмладува зрелата кожата. Нанесете на влажна кожа на лице наутро/навечер, и исплакнете. Избегнувајте контакт со очите! Во случај производот да влезе во очите, исплакнете темелно со вода.  Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките.. Category: Product #: 104198 Regular price: 118 ден. 296
118
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341