Kiwi Age-Defying Hydro Jelly 100ml

Kiwi Age-Defying Hydro Jelly 100ml

120 ден.299 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104204
Достапност: На залиха
Количина:

Лесен желаст хидратор за зрела кожа, со екстракти од киви за инстант подмладување и прихранување на зрелата кожа, како и кофеин кој е моќен антиоксиданс кој штити од надворешните загадувачи.

Нанесете богата количина наутро и навечер на сува и чиста кожа на лицето, нежно масирајте додека целосно не се апсорбира. Избегнувајте го пределот околу очите! 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиAqua, Glycerin, Urea, Provitamin B5/Panthenol, Actinidia Chinensis Fruit Extract, Butylene Glycol, Caffeine, Sodium Ascorbyl Phosphate, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Polysorbate 20, Disodium Edta, Parfum, CI 19140, CI 42090, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Limonene.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: kiwi, hydro, jelly
Revuele Kiwi Age-Defying Hydro Jelly 100ml Лесен желаст хидратор за зрела кожа, со екстракти од киви за инстант подмладување и прихранување на зрелата кожа, како и кофеин кој е моќен антиоксиданс кој штити од надворешните загадувачи. Нанесете богата количина наутро и навечер на сува и чиста кожа на лицето, нежно масирајте додека целосно не се апсорбира. Избегнувајте го пределот околу очите!  Внимание: Можна е индивидуална нетолеранци.. Category: Product #: 104204 Regular price: 120 ден. 299
120
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341