JUST Collagen Amino Acids+Ha 30ml
  • JUST Collagen Amino Acids+Ha 30ml

JUST Collagen Amino Acids+Ha 30ml

379 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102811
Достапност: На залиха
Количина:

Ние отидовме чекор понапред : имаме совршено хидратантно решение, кое ги комбинира придобивките од природните навлажнувачки фактори (колаген, алантоин, уреа) за совршен лифтинг- делува на површината на кожата, но.... дополнително засилен со хијалуронска киселина која делува длабински. Малата тежина на молекулите на колагенот овозможува брзо и лесно пенетрирање во кожата, измазнувајќи ја кожата, подобрувајќи го тенот, и зголемувајќи го нивото на хидратација

Овој моќен хидратантен комплекс  ја  намалува видливоста на тенките-мимични линии и го одложува нивното појавување, а кожата добива помлад изглед. Ова е идеална комбинација на состојки кои ги таргетираат првите видливи знаци на стареење на кожата, затоа може да почнете да ја користите и малку порано- веднаш штом ќе ги забележите првите тенки линии околу: очите, усните, на образите...

Негова цел се сите жени, од сите возрасти, совршен е за сите типови кожа и што е најзначајно може да го користите 365 дена во годината.

Кожата ќе биде прекриена со исклучително удобен ултратенок слој кој и дава чувство на комфор, виталност, свежина и пријатна еластичност. Состојките почнуваат да дејствуваат веднаш, а нивното дејство трае подолго време. Овој производ, може да го комбинирате со сите природни масла, кои имаат прихранувачка моќ, како: JUST Blend OIL, JUST Squalen, но НЕ смее да го комбинирате со JUST Hyaluronic Acid 5%, затоа што во својот состав веќе има доволна количина хијалуронска киселина

Употреба: ден ноќ 

Нанесете неколку капки на чиста кожа, наутро или навечер. Масирајте додека не се апсорбира. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Collagen Amino Acids+Ha 30ml Ние отидовме чекор понапред : имаме совршено хидратантно решение, кое ги комбинира придобивките од природните навлажнувачки фактори (колаген, алантоин, уреа) за совршен лифтинг- делува на површината на кожата, но.... дополнително засилен со хијалуронска киселина која делува длабински. Малата тежина на молекулите на колагенот овозможува брзо и лесно пенетрирање во кожата, измазнувајќи ја кожата, по.. Category: Product #: 102811 Regular price: 379 ден. 379
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341