Распродадено
REVUELE CERAMIDE REPAIRING EYE CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 25ml
  • REVUELE CERAMIDE REPAIRING EYE CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 25ml

REVUELE CERAMIDE REPAIRING EYE CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 25ml

282 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 105461
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Корективен, не леплив и брзо апсорбирачки крем за нежната регија околу очите. Помага да се намали видливоста на темните кругови и подочниците. Збогатен со есенцијални церамиди, хијалуронска киселина и ниацинамид, со што ја хидрира кожата во текот на целиот ден и ја подобрува заштитната функција. Без вештачки мириси, одговара и за најчувствителна кожа.

 

Состојки: Water / Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceteareth-20, Dimethicone, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Butylene Glycol, Rice Bran Extract / Oryza Sativa Bran Extract, Triethanolamine, Vitamin B3 / Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Tartrazine / CI 19140

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE CERAMIDE REPAIRING EYE CREAM for DRY to VERY DRY SKIN 25ml Корективен, не леплив и брзо апсорбирачки крем за нежната регија околу очите. Помага да се намали видливоста на темните кругови и подочниците. Збогатен со есенцијални церамиди, хијалуронска киселина и ниацинамид, со што ја хидрира кожата во текот на целиот ден и ја подобрува заштитната функција. Без вештачки мириси, одговара и за најчувствителна кожа.   Состојки: Water / Aqua, Cetearyl Alcoh.. Category: Product #: 105461 Regular price: 282 ден. 282
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341