REVOX JUST VITAMIN C  20%
  • REVOX JUST VITAMIN C  20%

REVOX JUST VITAMIN C 20%

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101418
Достапност: На залиха
Количина:

Vitamin C - 20% 30мл  Антиоксидантен ревитализирачки серум

Антиоксидантниот серум на витамин Ц обезбедува заштита на кожата на лицето од слободните радикали од загадувањето на животната средина.

Има позитивен ефект врз синтезата на колагенот, го освежува тенот, ги ублажува ефектите од хиперпигментација и спречува синтеза на меланин. Серумот е збогатен со екстракти од алое и зелен чај кои имаат смирувачки ефект врз кожата на лицето.

Revox Just Vitamin C се бори против проблеми со пигментацијата, нерамномерниот тен и стареењето на кожата.

Комбинирајте го со Argan Oil, JUST Squalane, JUST Peptides за дневна рутина за нега на кожата.

Доколку користите JUST Niacinamide, JUST витамин Ц мора да се користи во спротивниот дел од денот бидејќи може да има негативен ефект кога се комбинираат заедно овие две масла

Доколку сте користеле гликолна или салицилна киселина, или ретинол, ќе треба да дозволите да помине одредено време, 10-тина дена, пред да нанесете JUST витамин Ц за да избегнете пецкање или црвенило.                                                                                                                                                    

Употреба: ден 

Забелешка: Можна е индивидуална нетолеранција на производот. Во случај на иритација, прекинете ја употребата.

Состав: AQUA, ASCORBIC ACID, POTASSIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PHENOXYENTHANOL, PPG-1-PEG-9, LAURYL GLYCOL ETHER, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA.

ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Vitamin C 20%

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

JUST Hyaluronic Acid 5%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

 

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Coenzyme Q10

JUST Peptides 10%

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Vitamin C 20%

JUST Caffeine 5%

JUST Hyaluronic Acid 5%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Coenzyme Q10

ЗА НОРМАЛНА / КОМБИНИРАНА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Vitamin C 20%

JUST Caffeine 5%

JUST Squalane

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Peptides 10%

JUST Blend Oil

JUST Hyaluronic Acid 5%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX REVOX JUST VITAMIN C 20% Vitamin C - 20% 30мл  Антиоксидантен ревитализирачки серум Антиоксидантниот серум на витамин Ц обезбедува заштита на кожата на лицето од слободните радикали од загадувањето на животната средина. Има позитивен ефект врз синтезата на колагенот, го освежува тенот, ги ублажува ефектите од хиперпигментација и спречува синтеза на меланин. Серумот е збогатен со екстракти од алое и зелен чај кои им.. Category: Product #: 101418 5 1 5 stars, based on 7 reviews Regular price: 319 ден. 319 Available from: torba.mk