REVOX JUST COENZYME Q10
  • REVOX JUST COENZYME Q10

REVOX JUST COENZYME Q10

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101388
Достапност: На залиха
Количина:

Just Coenzyme Q10 30мл Серум против стареење на кожата на лицето

Коензим Q10 е природно соединение во нашата кожа што го забавува процесот на стареење, ја зголемува клеточната енергија и ја штити кожата од слободни радикали. Q10 помага во намалувањето на изразеноста на брчките, како и нивната бројност, делува врз целокупниот негативен ефект на стареење на кожата и може дури и да го спречи опаѓањето на нивото на колаген во кожата, со што ја прави кожата поцврста и поеластична.

Производот ја подобрува целокупната состојба на кожата и му обезбедува антиоксидантна заштита.

Комбинирајте со различни производи од линијата JUST како дел од вашата дневна рутина.

 

Не содржи парабени, конзерванси, парафин и минерални масла.

 

 Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е индивидуална нетолеранција на производот. Доколку се појават несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Состав: CAPRILYC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYDOPENTASILOXANE, UBIQUINONE,TOCOPHERYL ACETATE, BHT.

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Coenzyme Q10

Argan Oil 100%

JUST Salicylic Acid

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Coenzyme Q10

Argan Oil 100%

JUST Vitamin C 20%

ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

JUST Hyaluronic Acid 5%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Coenzyme Q10

Argan Oil 100%

JUST Vitamin C 20%

ЗА УМОРНА КОЖА И КОЖА БЕЗ СЈАЈ

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Coenzyme Q10

Argan Oil 100%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Coenzyme Q10

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Peptides 10%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX REVOX JUST COENZYME Q10 Just Coenzyme Q10 30мл Серум против стареење на кожата на лицето Коензим Q10 е природно соединение во нашата кожа што го забавува процесот на стареење, ја зголемува клеточната енергија и ја штити кожата од слободни радикали. Q10 помага во намалувањето на изразеноста на брчките, како и нивната бројност, делува врз целокупниот негативен ефект на стареење на кожата и може дури и да го спречи опаѓа.. Category: Product #: 101388 Regular price: 319 ден. 319 Available from: torba.mk