JUST Blend Oil 30ml
  • JUST Blend Oil 30ml
  • JUST Blend Oil 30ml

JUST Blend Oil 30ml

369 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101326
Достапност: На залиха
Количина:

Нежен серум за лице - мешавина масло од сладок бадем,  од семки од грозје, масло од арган и јојоба кое ја храни кожата и ја прави здрава и светла.

Лесната формула овозможува брза и лесна апсорпција, обезбедува антиоксидантна заштита, хидратација и обновување на природниот изглед на кожата

Успешно делува на различни ” дефекти” на кожата, спречува дехидрација и појава на знаци на иритација.

 

Може да се комбинира со Revox Just Hyaluronic Acid за да ја задржи кожата хидрирана.

Не се препорачува во комбинација со Argan масло, за да се спречи прекумерно лачење на себум.

 

Не содржи парабени, конзерванси, парафин и минерални масла.

Употреба: ноќ 

Забелешка: Можна е индивидуална нетолеранција кон производот. Доколку се случи тоа, прекинете ја употребата заради несакани ефекти.

Состав: Caprilyc/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis, Seed Oil, BHT.

ЗА НОРМАЛНА/ КОМБИНИРАНА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Blend Oil

JUST Niacinamide 10%

JUST Hyaluronic Acid 5%  

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Blend Oil

JUST Salicylic Acid

JUST Peptides 10%

ЗА УМОРНА КОЖА И КОЖА БЕЗ СЈАЈ

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Blend Oil

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Coenzyme Q10 

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Blend Oil

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Peptides 10% 

ЗА СУВА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Blend Oil

JUST Hyaluronic Acid 5%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Blend Oil

JUST Vitamin C 20%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: serum, revox, blend oil, серум,
REVOX JUST Blend Oil 30ml Нежен серум за лице - мешавина масло од сладок бадем,  од семки од грозје, масло од арган и јојоба кое ја храни кожата и ја прави здрава и светла. Лесната формула овозможува брза и лесна апсорпција, обезбедува антиоксидантна заштита, хидратација и обновување на природниот изглед на кожата Успешно делува на различни ” дефекти” на кожата, спречува дехидрација и појава на знаци на иритација. .. Category: Product #: 101326 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 369 ден. 369
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341