HYDRALIFT HYALURON Micellar Express Lotion Make-up Remover for eyes & lips 200ml

HYDRALIFT HYALURON Micellar Express Lotion Make-up Remover for eyes & lips 200ml

193 ден.275 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 901628
Достапност: На залиха
Количина:

Освежувачка, нелеплива мицеларна вода за чистење на лицето и инстантно отстранување на шминка и сите видови нечистотии, без оштетување на кожата, а подобрување на липидната заштитна бариера на кожата на лицето. Хијалуронската киселина ја хидратира кожата, а лесните масла кои се дел од формулата спречуваат иритација или појава на црвенило

Производот не содржи парабени, алкохол и силикони.

  • Нанесете мицеларна вода на памук
  • Исчистете го саканиот регион
  • Повторете ако е потребно
  • Доколку е потребно, измијте го лицето 

Состав : Aqua, Poloxamer184, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, D-Panthenol, Sodium Hyaluronate, Maris Aqua, Grape Seed Oil Glycereth-8 Esters, Wheat Germ Oil Glycereth-8 Esters, Phenoxyethanol, Allantoin, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele HYDRALIFT HYALURON Micellar Express Lotion Make-up Remover for eyes & lips 200ml Освежувачка, нелеплива мицеларна вода за чистење на лицето и инстантно отстранување на шминка и сите видови нечистотии, без оштетување на кожата, а подобрување на липидната заштитна бариера на кожата на лицето. Хијалуронската киселина ја хидратира кожата, а лесните масла кои се дел од формулата спречуваат иритација или појава на црвенило Производот не содржи парабени, алкохол и силикони. .. Category: Product #: 901628 Regular price: 193 ден. 275
193
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341