Распродадено
Крем за оштетени врвови REVUELE Keraplex 80ml
  • Крем за оштетени врвови REVUELE Keraplex 80ml

Крем за оштетени врвови REVUELE Keraplex 80ml

229 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100053
Достапност: In Stock
Количина:

Крем за обновување на косата по хемиски, термички и механички третмани (боење и стајлинг со апарати). Кремот содржи Keraplex  кој ја прави косата мазна и го враќа нејзиниот природен сјај и мекост. Го спречува појавувањето на испукани врвови и помага во обновување и заштита на ослабената коса, оштетена за време на хемиските третмани.
Кремот ги содржи активните состојки  AMISOL TRIO и BAOBAB TEIN, кои ја обновуваат оштетената коса и создаваат заштитен микрофилм на површината на косата, заштитувајќи ја од негативни надворешни влијанија.

 

Главни состојки:

  •  Keratrix&trade - природен активен комплекс за сува, оштетена и ослабена коса, зголемување на обемот на косата и еластичност
  • Amisol Trio ™ - создава заштитен филм и ја штити косата и скалпот од штетни влијанија
  •  Baobab Tein  - ја обновува порозната коса,ја скротува  и има термо-заштитни својства

 

  • Нанесете мала количина крем на сува коса, особено на врвовите
  • Не се измива по нанесување
  • За секојдневна употреба

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, PPG-3 Caprylyl Ether, Ceteareth-20, Propylene Glycol, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Ceratonia Siliqua Seed Extract, Zea Mays Starch, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Hydrolyzed Adansolnia Digitata Seed Extract, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Крем за оштетени врвови REVUELE Keraplex 80ml Крем за обновување на косата по хемиски, термички и механички третмани (боење и стајлинг со апарати). Кремот содржи Keraplex  кој ја прави косата мазна и го враќа нејзиниот природен сјај и мекост. Го спречува појавувањето на испукани врвови и помага во обновување и заштита на ослабената коса, оштетена за време на хемиските третмани. Кремот ги содржи активните состојки  AMISOL TRIO и BAOBAB TEIN, .. Category: Product #: 100053 Regular price: 229 ден. 229 Available from: torba.mk