Распродадено
Спреј за заштита од топлина REVUELE Keraplex 3D 200ml
  • Спреј за заштита од топлина REVUELE Keraplex 3D 200ml

Спреј за заштита од топлина REVUELE Keraplex 3D 200ml

259 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100046
Достапност: In Stock
Количина:

Кераплекс спрејот  е наменет за заштита на косата од топлина при фенирање, виткање,исправување и стилизирање, како и регенерирање на косата по хемиски третмани.


Активни состојки:

  • KERATRIX - обезбедува заштита и обновување на тенката и кршлива коса
  • АМИСОЛ ТРИО - го штити скалпот од хемиски и термички третмани
  • BAOBAB TEIN – ја регенерира кршливата и оштетена коса

Ја прави косата мазна и и го враќа природниот сјај.
За подобри резултати, се препорачува спрејот да се користи во комбинација со другите производи од колекцијата KERAPLEX.

 

  • Нанесете од  спрејот на растојание од 15 до 20 см на чиста коса исушена со крпа пред да ја сушите со фен, или на сува коса пред да користите преса,фигаро и други уреди за стилизирање
  • Не треба да измивате со вода

Состав : Aqua, Propylene Glycol, Polyacrylamidopropyltrimonium Chloride, Glycerin, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Ceratonia Silaiqua Seed Extract, Zea Mays Starch, Guar Hydroxypyltrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Phospholipids, Gycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Hydrolyted Adansonia Digitala Seed Extract, PPG-1 - PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Phenoxyethanol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Спреј за заштита од топлина REVUELE Keraplex 3D 200ml Кераплекс спрејот  е наменет за заштита на косата од топлина при фенирање, виткање,исправување и стилизирање, како и регенерирање на косата по хемиски третмани. Активни состојки: KERATRIX - обезбедува заштита и обновување на тенката и кршлива коса АМИСОЛ ТРИО - го штити скалпот од хемиски и термички третмани BAOBAB TEIN – ја регенерира кршливата и оштетена коса Ја прави косата .. Category: Product #: 100046 Regular price: 259 ден. 259 Available from: torba.mk