Hand Gel Advanced Tea Tree 100 ml
  • Hand Gel Advanced Tea Tree 100 ml

Hand Gel Advanced Tea Tree 100 ml

100 ден.249 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 103160
Достапност: На залиха
Количина:

REVUELE HAND GEL ADVANCED TEA TREE гел кој се користи како додаток во одржувањето хигиена на рацете (антисептик на дланка прсти на раце) или како алтернатива за миење на рацете, во услови кога вода и сапун се недостапниЕкстрактите од чајно дрво совршено соработуваат со другите додатоци и емолијанси кои овозможуваат совршена дезинфекција кај сите типови кожи,па дури годат и на најсензитвната кожа. Може да се користи повеќе пати во текот на денот

Овој гел за рака:

  • Дезинфицира.
  • Ја навлажнува кожата.
  • Содржи чајно дрво.
  • Отстранува бактерии.
  • Висока содржина на алкохол.
  • Нема потреба од вода.

СостојкиAlcohol Denaturated, Aqua, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acrylates / C10 – 30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Melaleuca Alternifolia ( Tea Tree ) Leaf Oil, Limonene.

Како да се користи:

  • Нанесете мала количина гел на вашите раце и тријте во кожата најмалку 20 секунди.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Hand Gel Advanced Tea Tree 100 ml REVUELE HAND GEL ADVANCED TEA TREE гел кој се користи како додаток во одржувањето хигиена на рацете (антисептик на дланка прсти на раце) или како алтернатива за миење на рацете, во услови кога вода и сапун се недостапни. Екстрактите од чајно дрво совршено соработуваат со другите додатоци и емолијанси кои овозможуваат совршена дезинфекција кај сите типови кожи,па дури годат и на најсензитвната кожа.. Category: Product #: 103160 Regular price: 100 ден. 249
100
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341