REVUELE NO PROBLEM МАТ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ

REVUELE NO PROBLEM МАТ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ

175 ден.
Потребни наградни поени: 148
Производител: Revuele
Шифра на производ: 903004
Достапност: На залиха
Количина:

Нежен безалкохолен тоник, против проширени пори и митесери, одличен за мрсна и комбинирана кожа, за контрола на сјајот на кожата

 

  • Против проширени пори и митесери
  • Цинк оксид,
  • Сребрени јони Ag +
  • Салицилна киселина
  • Брз-мат комплекс
  • За контрола на сјајот на кожата
  • За мрсна и комбинирана кожа
  • Без алкохол!

 

Нежен тоник за лице кој деликатно ги отстранува нечистотиите и дава на кожата кадифен мат изглед без лигав сјај. Го отстранува вишокот на маснотии, придонесува за намалувањето и длабинско чистење на порите, го изедначува тенот на лицето. 
Сребрените јони имаат антибактериско и антиинфламаторно дејство, со што се намалува црвенилото и воспаленијата  на мозолчињата. Салицилната киселина испушта комедони, со што го спречува зголемувањето и затнувањето на порите. Fast-mat complex ™ инстант и дава на кожата мат ефект, ја регулира секрецијата на лојните жлезди, и го намалува прекумерното лачење на маснотии. 
Тоник не остава чувство на затегнување на кожата. Уште по првата примена кожата добива мат ефект, големината на порите се намалува, се обновува природната хидратација на кожата. 
Не содржи алкохол.
Употреба: Протресете пред употреба! Нанесете мала количина врз памук . Со лесни движења масирајте го лицето на претходно исчистена кожа.
Користете го наутро и навечер. 
Можна е појава на талог поради содржаните активни состојки од природно потекло.

Во пакување од 200мл

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Revuele REVUELE NO PROBLEM МАТ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ Нежен безалкохолен тоник, против проширени пори и митесери, одличен за мрсна и комбинирана кожа, за контрола на сјајот на кожата   Против проширени пори и митесери Цинк оксид, Сребрени јони Ag + Салицилна киселина Брз-мат комплекс За контрола на сјајот на кожата За мрсна и комбинирана кожа Без алкохол!   Нежен тоник за лице кој деликатно ги отстранува нечистотиите и .. Category: Product #: 903004 Regular price: 175 ден. 175 Available from: torba.mk