REVUELE RETINOL FORTE Brightening Eye Contour Serum 25 ml

REVUELE RETINOL FORTE Brightening Eye Contour Serum 25 ml

179 ден.255 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100466
Достапност: На залиха
Количина:

Лесна формула за анти-оксидантен осветлувачки серум за регијата околу очи на база на ретинол + кофеин- брзо ги елиминира темните кругови околу очите, ја прави кожата отпорна на дејството на надвор.фактори, стимулира п-во на колаген со што делува на регенерирањето на епидермалните клетки, ја подобрува микро-циркулацијата и еластичноста на нежната кожа, помага да се намали видливоста на дамките 

  • Retinol - ја поддржува природната регенерација на клетките на кожата
  • NaturePep™Pea екстракт - ја намалува видливоста на постојната депигментација и спречува појава на нови

Состав :Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ceteareth-2, Caffeine, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Panthenol, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate, Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Pisum Sativum (Pea) Extract, Bisabolol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorvate, Sodium Benzoate, Bht Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele REVUELE RETINOL FORTE Brightening Eye Contour Serum 25 ml Лесна формула за анти-оксидантен осветлувачки серум за регијата околу очи на база на ретинол + кофеин- брзо ги елиминира темните кругови околу очите, ја прави кожата отпорна на дејството на надвор.фактори, стимулира п-во на колаген со што делува на регенерирањето на епидермалните клетки, ја подобрува микро-циркулацијата и еластичноста на нежната кожа, помага да се намали видливоста на дамките  .. Category: Product #: 100466 Regular price: 179 ден. 179 Available from: torba.mk