СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА
 • СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА
 • СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА
 • СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА

СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА

957 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101901
Достапност: На залиха
Количина:
 1. REVOX  Just Coenzyme Q10 30мл Серум против стареење на кожата на лицето Коензим Q10 е природно соединение во нашата кожа што го забавува процесот на стареење, ја зголемува клеточната енергија и ја штити кожата од слободни радикали. Q10 помага во намалувањето на изразеноста на брчките, како и нивната бројност, делува врз целокупниот негативен ефект на стареење на кожата и може дури и да го спречи опаѓањето на нивото на колаген во кожата, со што ја прави кожата поцврста и поеластична.
 2. REVOX  Just Vitamin C 20% 30мл  Антиоксидантен ревитализирачки серум на витамин Ц обезбедува заштита на кожата на лицето од слободните радикали од загадувањето на животната средина.

  Има позитивен ефект врз синтезата на колагенот, го освежува тенот, ги ублажува ефектите од хиперпигментација и спречува синтеза на меланин. Серумот е збогатен со екстракти од алое и зелен чај кои имаат смирувачки ефект врз кожата на лицето.

 3. REVOX  Just Blend Oil 30ml Комбинација од природни масла Нежен серум за лице - мешавина масло од сладок бадем,  од семки од грозје, масло од арган и јојоба кое ја храни кожата и ја прави здрава и светли.

  Лесната формула овозможува брза и лесна апсорпција, обезбедува антиоксидантна заштита, хидратација и обновување на природниот изглед на кожата

  Успешно делува на различни ” дефекти” на кожата, спречува дехидрација и појава на знаци на иритација.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

 • 070 / 244 466
 • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2020. UKION SHOPS