JUST Peptides10% 30ml
  • JUST Peptides10% 30ml
  • JUST Peptides10% 30ml

JUST Peptides10% 30ml

349 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101371
Достапност: На залиха
Количина:

Just Peptides 10% 30мл Пептиди Серум за затегнување на кожата на лице

Серум со пептиди за затегнување на кожата на лицето. Поради дефектите со состојбата на пептидите, кожата ја губи цврстината и еластичноста, што резултира со промена на нејзината текстура и појава на брчки. Пептидите се тие кои во кожата предизвикуваат производство на колаген и еластин, кои помагаат во намалувањето на брчките и ѝ даваат на кожата младешки изглед.

Производот има позитивен ефект врз брчките, и делува против губење на цврстина и еластичност на кожата.
Не содржи парабени, минерални масла, конзерванси и парафин.

Комбинирајте го со Just Caffeine, Just Blend Oil како дел од вашата дневна рутина.

Не го комбинирајте со Just Vitamin C или други директни киселини, бидејќи киселините можат да ја намалат ефикасноста на производот и нивната комбинација може да предизвика црвенило, оток, чешање и обезбојување на кожата.

 

 Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е индивидуална нетолеранција на производот. Поради несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Состав: AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE, GLYCOL, CARBOMER, POLYSORBATE-20, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, PECTIN, HYDROLYZED VEGETABLE, PROTEIN, SERINE, ARGININE, PROLINE, PHENOXYENTHANOL, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ESTHER, DISODIUM EDTA.

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Peptides 10%

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Peptides 10%

JUST Coenzyme Q10

Argan Oil 100%

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Peptides 10%

JUST Coenzyme Q10

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Peptides 10%

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА/КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ, МОЗОЛЧИЊА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Peptides 10%

JUST Caffeine 5%

Argan Oil 100%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Peptides 10%

JUST Blend Oil

JUST Niacinamide 10%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Peptides10% 30ml Just Peptides 10% 30мл Пептиди Серум за затегнување на кожата на лице Серум со пептиди за затегнување на кожата на лицето. Поради дефектите со состојбата на пептидите, кожата ја губи цврстината и еластичноста, што резултира со промена на нејзината текстура и појава на брчки. Пептидите се тие кои во кожата предизвикуваат производство на колаген и еластин, кои помагаат во намалувањето на брчките .. Category: Product #: 101371 Regular price: 349 ден. 349
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341