REVOX JUST CAFFEINE 5%
  • REVOX JUST CAFFEINE 5%
  • REVOX JUST CAFFEINE 5%

REVOX JUST CAFFEINE 5%

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101340
Достапност: На залиха
Количина:

Just Caffeine 5% 30мл Кофеин Серум за нега на регијата околу очи

Кофеинскиот серум е моќен антиоксиданс кој помага во борбата против штетите предизвикани од слободните радикали, УВ зрачењето и загадувањето. Тој е ефикасен во стеснување на крвните садови, делува на заморената кожа, како и кожата без сјај, помага при намалување на појавата на подуени очни капаци и темни кругови под очите.

Производот е збогатен со екстракт од зелен чај, кој ја смирува кожата и ги намалува знаците на стареење.

 

Доколку го комбинирате со Just-хијалуронската киселина, ќе го засилите повеќекратно позитивниот хидрантен ефект на кожата.

Не се препорачува комбинација со Just -гликолна киселина, бидејќи таа комбинација ќе го намали ефектот на производот.

Може да се користи за сите типови на кожа.

 

Не содржи парабени, конзерванси, парафин и минерални масла.

 

 Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е индивидуална нетолеранција. Поради несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Состав: Aqua, Caffeine, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 LAuryl Glycol Ether, Disodium EDTA

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Caffeine 5%

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Coenzyme Q10

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Blend Oil

JUST Squalane 

ЗА СУВА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Caffeine 5%

JUST Hyaluronic Acid 5%

Argan Oil 100%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

ЗА УМОРНА КОЖА И КОЖА БЕЗ СЈАЈ

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Caffeine 5%

Argan Oil 100%

JUST Vitamin C 20%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Blend Oil

JUST Vitamin C 20%

Пред првата употреба, препорачуваме да направите ТЕСТ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: неколку капки од производот нанесете на мала површина на внарешната страна од лактот. Доколку не се појави никаква иритација за 24 часа, може да го користите производот

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX REVOX JUST CAFFEINE 5% Just Caffeine 5% 30мл Кофеин Серум за нега на регијата околу очи Кофеинскиот серум е моќен антиоксиданс кој помага во борбата против штетите предизвикани од слободните радикали, УВ зрачењето и загадувањето. Тој е ефикасен во стеснување на крвните садови, делува на заморената кожа, како и кожата без сјај, помага при намалување на појавата на подуени очни капаци и темни кругови под очите. Про.. Category: Product #: 101340 5 1 5 stars, based on 3 reviews Regular price: 319 ден. 319 Available from: torba.mk