Распродадено
REVUELE PURIFYING PEEL OFF GLITTER MASK
  • REVUELE PURIFYING PEEL OFF GLITTER MASK

REVUELE PURIFYING PEEL OFF GLITTER MASK

125 ден.313 ден.
Потребни наградни поени: 250
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100886
Достапност: In Stock
Количина:

PEEL OFF МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ СО СВЕТКАВИ ДОДАТОЦИ

За длабинско чистење на кожата, намалување на акните и митесерите. Создава моќна заштитна бариера на кожата

Збогатена со сребрени јони кои се многу моќни чистачи, ја заштитуваат и превентивно делуваат против стареење на кожата. Ја подобруваат структурата на кожата и го засилуваат процесот на регенерирање на клетките.

Салицилна киселина ги отстранува мртвите клетки од епидермисот, помага во процесот за брзо и лесно отстранување на митесерите, ги третира акните, ја смирува иритираната кожа и ги затвора порите.

Начин на употреба: Нанесете тенок слој од маската на кожата. Избегнувајте ги деловите околу очите, веѓите и усните. Почекајте додека маската не се исуши и не се формира филм. Отстранете ја маската, почнувајќи од врвот на брадата па нагоре. Исушената маска фрлете ја во канта. Не плакнете!

СоставWater/ Aqua, Polyvinyl Alcohol, Alcohol Denat., Glycerin, Xanthan Gum, Polyethylene Terephthalate, Polyurethane 33, Phenoxyethanol, Fragrance / Parfum, Silver Citrate, Salicylic Acid, Citric Acid, Aluminum Powder / CI 77000.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-60%

Распродадено

REVUELE White face mask collagen express 80ml REVUELE White face mask collagen express 80ml
112 ден.279 ден.

Распродадено

-60%

Распродадено

REVUELE Gold face mask lifting effect 80ml REVUELE Gold face mask lifting effect 80ml
112 ден.279 ден.
Revuele REVUELE PURIFYING PEEL OFF GLITTER MASK PEEL OFF МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ СО СВЕТКАВИ ДОДАТОЦИ За длабинско чистење на кожата, намалување на акните и митесерите. Создава моќна заштитна бариера на кожата Збогатена со сребрени јони кои се многу моќни чистачи, ја заштитуваат и превентивно делуваат против стареење на кожата. Ја подобруваат структурата на кожата и го засилуваат процесот на регенерирање на клетките. Салицилна киселина ги отс.. Category: Product #: 100886 Regular price: 125 ден. 313
125
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341