REVOX JUST SQUALANE
  • REVOX JUST SQUALANE

REVOX JUST SQUALANE

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101401
Достапност: На залиха
Количина:

Just Squalane 30мл Прихранувачко масло

Серум базиран на сквален за хидратација на кожата на лицето.Скваланот е природна супстанца што нашето тело ја произведува и чија концентрација, со стареењето се намалува во организмот.

Маслото од сквалан обезбедува извонредна хидратација и ја прави кожата мека и хидрирана.

Текстурата на серумот е лесна и мрсна.

Маслото е некомогено, што значи не ги затвора порите, а влијае на регулирањето на секрецијата на себум. Помага во борбата против оштетување на кожата од дејството на слободните радикали и спречува/успорува појава на знаци на стареење.

Производот е наменет за сува кожа на лицето, мешана кожа, како и кожа склона кон акни.

Не содржи парабени, минерални масла, конзерванси и парафин.

НЕ го комбинирајте со: Argan и Just Blend Oil за да спречите поголема секреција на себум.

 Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е  индивидуална нетолеранција на производот. Доколку се појават несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Состав: CAORILYC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYDOPENTASILOXANE, SQUALANE, TOCOPHERYL ACETTE, BHT

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Squalane

JUST Coenzyme Q10

JUST Salicylic Acid

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Squalane

JUST Coenzyme Q10

JUST Vitamin C

ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА ПИГМЕНТАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Squalane                                                      

JUST Coenzyme Q10

JUST Hyaluronic Acid 5%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Squalane

JUST Coenzyme Q10

JUST Vitamin C

ЗА УМОРНА КОЖА И КОЖА БЕЗ СЈАЈ

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Squalane                                                         

JUST Coenzyme Q10

JUST Niacinamide 10%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Squalane                                                        

JUST Hyaluronic Acid

JUST Peptides 10%

Пред првата употреба, препорачуваме да направите ТЕСТ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: неколку капки од производот нанесете на мала површина на внарешната страна од лактот. Доколку не се појави никаква иритација за 24 часа, може да го користите производот

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: serum, revox, SQUALANE, серум,

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX REVOX JUST SQUALANE Just Squalane 30мл Прихранувачко масло Серум базиран на сквален за хидратација на кожата на лицето.Скваланот е природна супстанца што нашето тело ја произведува и чија концентрација, со стареењето се намалува во организмот. Маслото од сквалан обезбедува извонредна хидратација и ја прави кожата мека и хидрирана. Текстурата на серумот е лесна и мрсна. Маслото е некомогено, што значи не г.. Category: Product #: 101401 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 319 ден. 319 Available from: torba.mk