REVOX JUST HYALURONIC ACIDS 5%
  • REVOX JUST HYALURONIC ACIDS 5%
  • REVOX JUST HYALURONIC ACIDS 5%

REVOX JUST HYALURONIC ACIDS 5%

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101357
Достапност: На залиха
Количина:

Just Hyaluronic Acid 5% 30мл  Хијалуронска киселина  хидратантен серум

Серум на хијалуронска киселина (ХА) за навлажнување на кожата на лицето. Хијалуронска киселина е природна супстанца во нашата кожа која ја задржува водата и спречува нејзина дехидрираност во текот на денот. Го враќа природниот заштитен слој на кожата, ги ублажува знаците на стареење, а тенот го прави веднаш мазен и зрачен.

Серумот е погоден за сува кожа, ги елиминира фините линии и делува на брчките.

Може да се комбинира со сите производиод линијата Just , освен гликолна киселина, бидејќи со таа комбинација  ефектот би бил намален.

 

Не содржи парабени, конзерванси, парафин и минерални масла.

 

 Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Серумот може да предизвика иритација на кожата на лицето. Во овој случај, прекинете ја употребата.

Состав: AQUA, SODIUM HYALURONATE, PROPYLENE GLYCOL, PANTHENOL, XANTHAN GUM, PPG-1-PEG-9 LAURYL, GLYCOL ETHER, PHENOXYETHANOL, DISODIUM EDTA

 

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Hyaluronic Acid 5%

Argan Oil 100%

JUST Coenzyme Q10

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Vitamin C 20%

JUST Blend Oil

Argan Oil 100% 

ЗА СУВА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Caffeine 5%

Argan Oil 100%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Squalane

JUST Blend  Oil

ЗА УМОРНА КОЖА И КОЖА БЕЗ СЈАЈ

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Caffeine 5%

JUST Coenzyme Q10

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

Пред првата употреба, препорачуваме да направите ТЕСТ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: неколку капки од производот нанесете на мала површина на внарешната страна од лактот. Доколку не се појави никаква иритација за 24 часа, може да го користите производот

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX REVOX JUST HYALURONIC ACIDS 5% Just Hyaluronic Acid 5% 30мл  Хијалуронска киселина  хидратантен серум Серум на хијалуронска киселина (ХА) за навлажнување на кожата на лицето. Хијалуронска киселина е природна супстанца во нашата кожа која ја задржува водата и спречува нејзина дехидрираност во текот на денот. Го враќа природниот заштитен слој на кожата, ги ублажува знаците на стареење, а тенот го прави веднаш мазен и зрачен. .. Category: Product #: 101357 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 319 ден. 319 Available from: torba.mk