Just Retinol Tonic 300ml
  • Just Retinol Tonic 300ml

Just Retinol Tonic 300ml

399 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102842
Достапност: На залиха
Количина:

Ова сигурно ќе биде љубов на прв поглед.....едноставно ќе го засакате овој производ и тоа е нешто што мора да биде и да остане дел од вашата секојдневна рутина

Се прашувата зошто ќе го засакате?????

ЈА НАМАЛУВА ВИДЛИВОСТА НА ТЕНКИТЕ ЛИНИИ, БОРИТЕ И ДАМКИТЕ

ЈА ТОНИЗИРА КОЖАТА & И ЈА ПРАВИ ПОМАЗНА

ГО СТИМУЛИРА ОБНОВУВАЊЕТО НА КЛЕТКИТЕ & ПРОИЗВОДСТВОТО НА КОЛАГЕН

ГО РЕГУЛИРА ИЗЛАЧУВАЊЕТО НА СЕБУМ & ОДЛИЧЕН АНТИОКСИДАНТ

ХИДРАТИРА & СМИРУВА

ГО НАМАЛУВА ЦРВЕНИЛОТО

JUST RETINOL TONER ќе биде последниот чекор од вашата рутина за чистење, а во исто време и првата инфузија на стабилизиран ретинол секое утрo

РЕТИНОЛ-подмладувачки тоник кој помага да се исчистат, буквално сите видови нечистотии и маснотии од кожата на лицето, оставајќи ја кожата свежа и тонирана

Ретинолот овозможува обновување на кожата и го зголемува производството на колаген, со што се намалува видливоста на знаците на стареење.

JUST RETINOL испорачува ултра-стабилизиран ретинол во кожата, со максимална ефикасност и пенетрација, а нула до ниско ниво на иритација. Се бори против стареење на кожата, против оштетувања од УВ зраците, видливо ги намалува тенките линии и брчи, и истовремено стимулира обновување на клетките и производство на колаген

Дополнителните состојки на овој совршен тоник, како : пантенол, цитронски киселини, растителни екстракти од јасмин, масло од рузмарин.....навистина го прават совршен.

КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ????

Воведете го овој производ постепено во вашата козметичка рутина, па почнете да го користите секој втор ден, еднаш на ден, во кој дел од денот одлучете вие: наутро или навечер, а потоа продолжете да го користите секој ден. За “напредни корисници” на Ретинол: користете два пати на ден- наутро и навечер.

СЕКОГАШ КОРИСТЕТЕ КРЕМИ СО СПФ ФАКТОР ЗА ПОДОБРА ЗАШТИТА НА КОЖАТА

Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е  индивидуална нетолеранција на производот. Доколку се појават несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Состав: 

Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polysorbate-20, Jasminum Ocinale Flower Extract, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Phenoxyethanol, Retinyl Palmitate, Disodium EDTA, Rosmarinus Offcinalis Leaf Oil, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX Just Retinol Tonic 300ml Ова сигурно ќе биде љубов на прв поглед.....едноставно ќе го засакате овој производ и тоа е нешто што мора да биде и да остане дел од вашата секојдневна рутина Се прашувата зошто ќе го засакате????? ЈА НАМАЛУВА ВИДЛИВОСТА НА ТЕНКИТЕ ЛИНИИ, БОРИТЕ И ДАМКИТЕ ЈА ТОНИЗИРА КОЖАТА & И ЈА ПРАВИ ПОМАЗНА ГО СТИМУЛИРА ОБНОВУВАЊЕТО НА КЛЕТКИТЕ & ПРОИЗВОДСТВОТО НА КОЛАГЕН ГО РЕГУЛИРА ИЗЛАЧУВАЊЕ.. Category: Product #: 102842 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 399 ден. 399
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341